Wybór sposobu ogrzewania jednorodzinnego domu czy mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji, która determinuje późniejszy komfort. Kotły kondensacyjne są bardzo bezpieczne, dlatego nadają się do ogrzewania grzejnikowego i podłogowego. Jeśli jeszcze nie wybrałeś urządzenia do swojego domu to doskonała okazja, aby poznać 3 zalety pieca kondensacyjnego.
Najwyższa efektywność
Każdy piec co kondensacyjny jest efektywny na poziomie nawet 109%. Taki wynik zawdzięcza swojej budowie. W przeciwieństwie do kotłów tradycyjnych te kondensacyjne piece wykorzystują spalane paliwo, ściślej parę wodną. Wykorzystanie takiej energii jest możliwe poprzez ochładzanie spalin i kondensację pary wodnej. To daje nawet 11% do generowanego ciepła w domu. Odejmując ciepło, które jest tracone, otrzymujemy właśnie 109% ciepła. Żadne inne piece nie osiągają takiej efektywności.
Generowanie oszczędności
Można śmiało stwierdzić, że decydując się na kocioł kondensacyjny, oszczędzamy na gazie. Mimo że piec co kondensacyjny jest znacznie droższy niż piec tradycyjny to i tak po 4 latach ta inwestycja się zwraca. Aby tak się stało, instalacja grzewcza musi być szczelna oraz powinna bazować na dobrym paliwie (gaz wolny od zanieczyszczeń).
Pełne obroty przez cały rok
Wydawać się by mogło, że nabywając urządzenie grzewcze, będzie ono oddawać 100% ciepła przy każdym uruchamianiu. Jednak piec co kondensacyjny jest sprytniejszy, ponieważ dostosowuje swoją pracę do warunków panujących na zewnątrz, aby nie odprowadzić przykładowo do sytuacji, gdzie mieszkanie jest ogrzewane przy panującej ciepłej pogodzie na zewnątrz.
Każdy piec co kondensacyjny można zaprogramować i nadać temu urządzeniu temperaturę obliczeniową. Tylko przy takich założeniach urządzenie będzie grzało z pełną mocą, a w ciepłe dni będzie dostosowywał grzanie do potrzeb domowników. Zresztą właściciele takich urządzeń wcale nie muszą nadmiernie programować, ponieważ mogą używać trybu automatycznego. Podsumowując, piec co kondensacyjny jest nie tylko sprytny, lecz także oszczędny.